esfahanweb esfahanweb .

esfahanweb

فرايند سئو سايت :

فرايند سئو سايت :

همانطور كه در مقالات قبل گفته شده سئو يا بهينه سازي سايت براي موتور جستجو ، تكنيك هاي ارائه شده موتور هاي جستجو است براي كمك به وب سايت ها جهت ديده شدن و كسب رتبه عالي در نتايج جستجو طبيعي مي باشد.

عبارت سئو بر گرفته از عبارت  search engine optimition به معني بهينه سازي موتور جستجو مي باشد.

search engine optimition

سئو فرايند ساده اي نبوده چرا كه نياز به دانش و تجربه كافي مي باشد و در عرصه سايت داري و انجام عمليات سئو بر روي سايت ها رقابت قابل توجهي خواهد بود.همان طور كه مي دانيد گوگل در صفحه اول خود ۱۰ جايگاه داشته و هدف از سئو يك وب سايت آمدن در بين اين ده جايگاه (صفحه اول نتايج گوگل) مي باشد.

موتور جستجو گوگل بيش از ۲۰۰  معيار براي فاكتور هاي سئو سايت ها (معيار هايي براي رتبه بهتر) ارائه نموده است.اين فاكتور ها + الگوريتم هاي گوگل از جمله (پاندا و پنگوئن و...)كه هر ساله با تغييرات زيادي روبه رو مي شوند، معيار هاي اساسي گوگل را جهت رتبه بهتر اعلام مي نمايد.

سئو فرايند طولاني مدت است كه شايد ممكن است هفته ها يا ماه ها بر سره عبارات كليدي جهت رنك در موتور جستجو گوگل وقت صرف شود شايد در اوايل بهينه سازي سايت، نتايجي براي صاحبان سايت وجود نداشته باشد ولي اين امر در درازا مدت سبب شده تا در رتبه هاي برتر جاي گرفته و بازديد كنندگان بسياري به سمت سايت روانه گردند.

به خاطر داشته باشيد كه سئو شمارا وارد يك مسابقه بزرگ مي كند و در اين مسابقه با رقابت با سايت هاي ديگر و شركت ها رغيب هاي خود شما را در بازار معرفي مي كند.

براي بسياري از وب سايت ها خيلي مهم است كه در صفحه اول گوگل جاي پيدا كنند مخصوصا در سه جايگاه اوليه چرا كه حدود ۵۰ درصد از كليك ها در اين سه جايگاه تقسيم مي شود به عبارتي با مثالي كوتاه اين درصد بازديد را شرح مي دهيم:

مثال:عبارت كليدي "طراحي سايت در اصفهان" را در نظر بگيريد اين عبارت بازديد ماهيانه حدود هشصد نفر را داشته كه حدود نيمي از اين بازديد ها از ۱۰ جايگاه اوليه و صفحات ديگر مخصوص ۵ جايگاه اوليه آن مي باشد.

 

چرا SEO  مهم است ؟

در زير برخي از موارد مهم كه باعث رقابت و سئو سايت ها مي شود عنوان مي كنيم:

   الف) در صد عظيمي از كاربران اينترنت براي پيدا كردن محصول و هدف خود از موتور هاي جستجو استفاده مي كنند پس چه خوب است در بين

         رده هاي اوليه قرار بگيريد. 

     ب) حدود  ۷۰ درصد معاملات آنلاين به وسيله موتور هاي جستجو همچون گوگل آغاز مي شود.

     ج) تمام يا اكثر سايت هايي كه در اينترنت وجود دارند رقابت آن ها بر سر پول بوده اما كسر كمي از آن ها در نتايج گوگل ديده مي شوند

     د) تحقيقات نشان داده جستجو هاي انجام گرفته شده در موتورهاي جستجو در كشور انگلستان روزانه به بيش از ۲۵۰ ميليون سرچ مي رسد ، و اين

        نكته خوبي است كه در كشوار هاي ديگر همچون ايران نيز تعداد سرچ انجام شده در موتور هاي جستجو بسيار رقم بالا و قابل توجهي هستند.

 

اهداف اصلي سئو سايت

 

اهداف اصلي سئو سايت :

      ۱- باعث شده وب سايت در عبارات جستجوي مربوط در جايگاه هاي اوليه قرار بگيرد

      ۲- در تعداد از بازديد سايت ثاثير مثبتي ايفا مي كند.

      ۳- باعث افزايش ترافيك سايت مي شود.

      ۴-سئو يكي از شاخه هاي اصلي بازاريابي اينترنتي بوده و در تبليغات موثر خواهد بود.

      ۵- باعث ايجاد برندينگ مي شود

      ۶- باعث افزايش فروش محصولات و ارائه خدمات مي شود


برچسب: ،
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ساعت: ۱۲:۲۶:۴۹ توسط:مرضيه موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :