esfahanweb esfahanweb .

esfahanweb

طراحي سايت واكنش گرا ,طراحي ريسپانسيو سايت(Responsive)

طراحي سايت واكنش گرا ,طراحي ريسپانسيو سايت(Responsive)

در اين مقاله قصد داريم به اهميت سايت هاي واكنش گرا و يا به عبارتي Responsive  (ريسپانسيو) بپردازيم.

منظور از ريسپانسيو بودن سايت اين مي باشد كه سايت شما در تمام دستگاههاي نمايش از قبيل تبلت,موبايل و لپ تاب و.... متناسب با همان دستگاه نمايش داده شود.به عنوان مثال اگر شما وب سايتي را بر روي موبايل خود ديدن كنيد در صورتي كه نياز باشد براي ديدن يك قسمتي از وب سايت zoom كنيد.طبيعتا اين سايت با موبايل شما سازگاري ندارد و به عبارتي ريسپانسيو نيست!

به وب سايتي ريسپانسيو گفته مي شود كه به عنوان مثال هنگام مشاهده بر روي تبلت و يا موبايل ساختار آن متناسب با آن دستگاه (موبايل,  تبلت) تغيير كند در واقع اجزا آن متحرك باشد (اجزا شناور باشند) مثل منوها و ...

 

 

مزاياي يك وب سايت ريسپانسيو:

 

اين كه وب سايت ريسپانسيو باشد را مي توان به طور كلي از دو جهت بررسي نمود يكي كاربرپسند بودن و ديگري از جهت سئو سايت.

از لحاظ كاربر پسند بودن مي توان گفت كاربر شما راحتر مي تواند در دستگاه هاي ديگر سايت شما را ببيند و ارتباط برقرار كند و همچنين براي يافتن بخشي خاص از سايت راحتر مي تواند عمل بكند.

 

 

ريسپانسيو سايت و ارتباط آن بر سئوي سايت:

از لحاظ سئو, ريسپانسيو بودن قالب وب سايت براي موتور هاي جستجو به ويژه گوگل اهميت خاصي دارد.از دو سال پيش رفته رفته اهميت اين موضوع زياد شد تااين كه در سال ۲۰۱۶ گوگل از آن به عنوان يك پارامتر جدي و مهم ياد مي كند.

به عنوان نكته پاياني , اگر وب سايت شما داراي نسخه ي اندرويد و يا ios مي باشد و در هنگام لود وب سايت پيغامي مبني بر اين كه كه كاربر را تشويق به دانلود نسخه موبايل بكنيد اين نكته به ضرر سئو سايت شما خواهد بود و به گوگل ميفهماند كه قالب سايت شما ريسپانسيو نيست(در حالت كلي از نمايش چنين پيغامي خودداري نماييد حتي اگر قالب سايت ريسپانسيو باشد.).

البته ناگفته نماند كه نسخه اندرويد و ios  خيلي خوبه اما لينك دانلود اين اپليكيشن بايد در مكان مناسب قرار گيرد.

در نهايت اعلام مي كنم اصفهان پيامك فعال در حوزه طراحي سايت در اصفهان و همچنين سئو سايت در اصفهان و ديگر نقاط كشور آماده ارائه مشاوره به شما دوستان گرامي مي باشد .

 


برچسب: ،
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ساعت: ۰۱:۱۴:۲۰ توسط:مرضيه موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :